تامین مواد اولیه، اصلی ترین مشکل صنعت پلاستیک

تامین مواد اولیه، اصلی ترین مشکل صنعت پلاستیک

تامین مواد اولیه، اصلی ترین مشکل صنعت پلاستیک

 

رئیس هیئت مدیره انجمن ملی پلاستیک ایران تامین مواد اولیه را اصلی ترین مشکل صنعت پلاستیک دانست و تصریح کرد: واحدهای پتروشیمی به عنوان تامین کننده مواد اولیه این صنعت متاسفانه با وجود گرفتن ارز مبادله ای از دولت اما مواد را با ارز آزاد در بورس کالا عرضه می کنند.

صحاف امین با اشاره به صادرات مواد اولیه پتروشیمی ها و تخفیف های تا 20 درصدی فروش به کشورهای همسایه گفت: دولت ها در 3 دهه گذشته سرمایه گذاری گسترده ای را در پتروشیمی ها انجام دادند تا کشور از طریق تکمیل زنجیره تولید، این صنعت به ارزش افزوده برسد اما در این شرایط پتروشیمی ها بجای حمایت از تولید داخل با صادرات محصولات به قیمت کمتر به رقبای خارجی ما کمک شایانی می کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه روز به روز در حال افت تولید هستیم و بعضی واحدها با تعدیل نیروی کار در معرض خطر تعطیلی قرار دارند که نیازمند تدبیر و حمایت دولت از این صنعت اشتغالزا است.

بیوک صحاف امین در نشستی خبری با اشاره به وجود 850 هزار اشتغال در صنعت پلاستیک گفت: سال گذشته یک میلیارد و 50 میلیون دلار صادرات داشتیم و با وجود پیش بینی رشد 20 درصدی در سال جاری اما متاسفانه دو درصد هم کاهش صادرات را شاهد بوده ایم.

در این نشست یکی دیگر از اعضای انجمن ملی پلاستیک ایران با اشاره به مشکل ثبات نداشتن قوانین و بازار ارز، تاکید کرد: افزایش نرخ ارز به قیمت نابودی صنعت پلاستیک تمام می شود و چرخ اشتغال را از حرکت باز می دارد.

 

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بالا