شهرت را چاپ کن

شهرت را چاپ کن

شهرت را چاپ کن

شهرت را چاپ کن.....

«شهرت را چاپ کن» نام ايده ای است که توسط آن اکثر پلاستیک های دور ریختنی از جمله کیسه های پلاستیکی تا ظروف یکبار مصرف پلاستیکی را می توان توسط پرینترهای سه بعدی جدید و بزرگ به مبلمان شهری تبدیل نمود.

اين فن آوری توسط  چاپگر سه‌بعدي مي‌تواند با هزينه و فضايي بسيار کم‌تر از مراکز بازيافت، کيسه‌هاي پلاستيکي سایر دورریختنی های پلاستیکی از جمله ظروف یکبارمصرف را تبديل به نيمکت‌ يا سازه‌هاي شهري کند.

اين ايده‌ي يک شرکت هلندي است که توانسته کوهي از زباله‌هاي پلاستيکي را به نيمکت‌هاي شهری با طراحي مدرن تبديل کند.

 

تمامی پلاستیک های دورریختنی تبديل به مواد اوليه‌ این پرینتر سه بعدی مي‌شود و از طرف دیگر این دستگاه، مبلمان شهری که مي‌توانند در هر خياباني قرار بگيرند تولید می کند و به ابزاری جهت استراحت رهگذران تبدیل می گردند.

پس وقتي يک شهروند خسته از کار و مسائل شهري روي يکي از اين نيمکت‌ها مي‌نشيند، مي‌تواند به اين موضوع فکر کند که آن‌چه رويش نشسته، مي‌تواند دست‌پرورده‌ي خودش باشد، هرچند محيط‌زيست از دستش در امان مانده و دنياي فناوري آن را تبديل به نيمکت کرده است، اما اين استراحت مي‌تواند هرشهروندي را به فکر فرو ببرد تا کم‌تر زباله‌ي پلاستيکي ايجاد کند و نگاه ديگري به زباله‌هاي پلاستيکي داشته باشد و آن‌ها را جمع کند و دور نريزد تا تبديل به يک نيمکت شهري شوند.

 

منبع: همشهری آنلاین

بالا