ظروف یکبار مصرف شناسنامه‌دار برای سلامتی مصرف‌کنندگان ظروف یکبارمصرف به هیچ عنوان مضر نیست

ظروف یکبار مصرف شناسنامه‌دار برای سلامتی مصرف‌کنندگان ظروف یکبارمصرف به هیچ عنوان مضر نیست

ظروف یکبار مصرف شناسنامه‌دار برای سلامتی مصرف‌کنندگان ظروف یکبارمصرف به هیچ عنوان مضر نیست

بنا به اعتقاد کارشناسان و تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف، دلال‌ها و واسطه‌ های ظروف یکبارمصرف هستند که باعث گران شدن محصولات ظروف یکبارمصرف می‌شوند.

دبیر انجمن تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف می‌گوید: تولیدکنندگان قدرت چندانی در تعیین قیمت ظروف یکبار مصرف ندارند. البته در هر صنف اشخاصی یافت می‌شوند که از شرایط موجود سوءاستفاده کنند اما حرکت‌های آنها چندان پایدار نیست. به نظر من در صنف ما نقش دلال‌ها در افزایش قیمت‌ها پررنگ است.

وی در مورد سلامت ظروف یکبارمصرف افزود: ظروف یکبار مصرفی که در ایران تولید می‌شوند پروانه ساخت خود را از وزارت بهداشت دریافت کرده‌اند و بر مواد اولیه که در تهیه ظروف یکبار مصرف استفاده می‌شود نظارت اعمال می‌شود، به عبارت دیگر در فرآیند ساخت ظروف یکبارمصرف، استانداردهای لازم رعایت می شود.

 ایشان در ادامه می‌افزاید: سازمان غذا و دارو، کارخانه‌های تولیدکننده ظروف یکبار مصرف را مجاب کرده است که پروانه ساخت خود را روی تولیدات یکبار مصرف حک کنند. ظروف یکبار مصرف شناسنامه‌دار برای سلامتی مصرف‌کنندگان به هیچ عنوان مضر نیست. کسانی که چنین سخنانی بیان می‌کنند دلیل مستندی برای ادعای خود ارائه نمی‌دهند.

محمد باقر امامی آل آقا از مصرف کنندگان ظروف یکبارمصرف خواست تا نسبت به برند محصولات یکبار مصرف حساس بوده و حتما در هنگام خرید به علائم بهداشتی توجه ویژه نمایند.

دبیر انجمن تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف ادامه می‌دهد: این ظروف در همه جای دنیا استفاده می‌شود. بسیاری از خوراکی‌ها در ظروف یکبار مصرف نگهداری می‌شوند اما سوال اینجاست که چرا وقتی ظروف یکبار مصرف به ایران می‌آیند مضر و سرطانزا می‌شوند. به نظر من این داستان‌ها تنها برای مشوش نمودن اذهان عمومی و تخریب صنعت ظروف یکبارمصرف بیان می‌شوند.

 وی در ادامه اظهار می‌کند: دستورالعمل استفاده از ظروف یکبار مصرف مشخص است و بدون شک و براساس استدلال های علمی کارشناسان مربوطه، استفاده صحیح از ظروف یکبار مصرف بدون تردید هیچ آسیبی برای سلامتی ایجاد نمی‌کند.

بالا