دکتر کیومرث کلانتری: تولید کنندگان ظروف یکبار مصرف بایستی به مبحث مسئولیت اجتماعی توجه نمایند

دکتر کیومرث کلانتری: تولید کنندگان ظروف یکبار مصرف بایستی به مبحث مسئولیت اجتماعی توجه نمایند

دکتر کیومرث کلانتری: تولید کنندگان ظروف یکبار مصرف بایستی به مبحث مسئولیت اجتماعی توجه نمایند

دکترکیومرث کلانتری بیان داشت: آحاد جامعه در قبال حفظ محیط زیست مسئولیت شرعی و قانونی دارند، بنابراین صدا و سیما، دستگاههای نظارتی و دستگاههای آموزشی همه باید برنامه هایی به صورت مستقیم و غیر مستقیم در جهت فرهنگ سازی استفاده بهینه و صحیح از ظروف یکبار مصرف ایجاد نمایند.

سرپرست دفتر آموزش سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به بحث مسئولیت اجتماعی و نقش کلیدی دستگاه ها و سازمان های متولی صدور مجوزها در امر تولیدات پلیمری خصوصآ تولید کنندگان ظروف یکبار مصرف خاطر نشان ساخت، توجه به مسئولیت اجتماعی در این نوع فعالیت ها بسیار حیاتی است و اگر مسئولین و دست اندرکاران صنعت ظروف یکبار مصرف حس مسئولیت پذیری و اجتماعی بودن را به خوبی درک نمایند هیچگونه خدشه ای به صنعت ظروف یکبار مصرف ایجاد نخواهد شد .

دکتر کیومرث کلانتری  نقش دولت در زمینه ظروف یکبار مصرف را حمایت گرانه ، نظارت عالی و حاکمیتی خواند و افزود تمامی آحاد جامعه به خصوص تولید کنندگان ظروف یکبار مصرف باید توجه ویژه ای به مسئولیت اجتماعی داشته و تمامی تلاش خود را در جهت فرهنگ سازی استفاده بهینه از ظروف یکبار مصرف به بکار گیرند.

 

وی در ادامه بیان داشت با توجه به نیاز مردم به ظروف یکبار مصرف و استفاده روزافزون از ظروف یکبار مصرف، لذا در راستای صیانت ازمحیط زیست و برگرداندن ظروف یکبار مصرف به چرخه تولید به عنوان یک کالای اقتصادی و دارای ارزش افزوده بالا، بحث فرهنگ سازی استفاده صحیح از ظروف یکبار مصرف را بسیار حائز اهمیت دانست.

کیومرث کلانتری در ادامه گفت: تنها نباید به الگوی مصرف ظروف یکبار مصرف توجه داشت بلکه الگوی تولید ظروف یکبار مصرف را نیز باید در نظر گرفت. در بحث فرهنگ سازی استفاده صحیح از ظروف یکبار مصرف، نه تنها مصرف کننده بلکه تولید کنندگان و مسئولین مرتبط با صنعت ظروف یکبار مصرف نیز می توانند با دادن آموزش های لازم در نحوه صحیح استفاده از ظروف یکبار مصرف نقش مهمی در پیشرفت این صنعت داشته باشند .

سرپرست دفتر آموزش سازمان محیط زیست کشور تولید ظروف یکبار مصرف را برداشتن گامی بزرگ در بهداشت و سلامت جامعه دانست و افزود همان اندازه که تولید ظروف یکبار مصرف به سود بهداشت بوده است باید به عواقب آن در جهت حفظ محیط زیست و برگرداندن آن به چرخه تولید توجه داشت که تمامی این امور با آموزش صحیح و دقیق قابل کنترل می باشد . متاسفانه کامل نبودن چرخه تولید ظروف یکبار مصرف و عدم فرهنگ سازی صحیح، کل صنعت ظروف یکبار مصرف را تحت شعاع قرار داده است.

 

بالا